תמלול משפטי

מלה במלה כולל חוות דעת מומחה לביהמ”ש

בדיקת אותנטיות הקלטה

בדיקת אותנטיות הקלטה היא תהליך קריטי שבו משתמשים כדי לוודא שהקלטה מסוימת לא עברה עריכה, שינוי או מניפולציה כלשהי. התהליך חשוב במיוחד במקרים משפטיים, בהם הקלטות משמשות כראיות מרכזיות. באמצעות כלים טכנולוגיים מתקדמים, מומחים בתחום זה יכולים לזהות סימנים לעריכה או זיוף, כמו חיתוכים, שינויי עוצמה ואפקטים דיגיטליים. בדיקת אותנטיות כוללת גם השוואה של ההקלטה למקורות אחרים, ניתוח קול וצליל, ובדיקת פרמטרים טכניים של הקובץ. תהליך זה חיוני לשמירה על אמינות והוגנות בהליכים משפטיים ובתחומים אחרים בהם יש צורך בהסתמכות על הקלטות קול

Picture of רמי מועלם
רמי מועלם

מתמלל עצמאי מ 96'

אתם נמצאים במהלך מאבק משפטי ועולה לכם, או לצד השני, חשד כי ההקלטה אשר מסופקת כראיה הנה “הקלטה מבושלת“? שלחו את קובץ האודיו אלי, אני אבצע אנליזה דיגיטלית ואספק לכם מסמך לביהמ”ש אודות אמינות ההקלטה

בדיקת אותנטיות הקלטה הנה כלי עזר משפטי. במידה בה הנך זקוק להוכחה חותכת כי הדובר בהקלטה הוא מי שאתה טוען שהוא הגעת אל המקום הנכון. 

בכדי לאבחן ולבצע הפרדת קולות מהקלטה כזו או אחרת אנו נדרשים לבצע בדיקת אותנטיות הקלטה. גם עבור השוק הפרטי אך בעיקר עבור בית המשפט וערכאות משפטיות גבוהות. כידוע, עם מלה אי אפשר להתווכח והרבה מן הנתפסים על חם טוענים שאין זה הם אשר קולם הוקלט באמצעות מכשיר הקלטה והם אלה המדברים בהקלטה אשר מוגשת כראיה לבית המשפט.

כידוע לכולנו, הן כאדם פרטי אשר לא דרך מימיו בבית המשפט והן כאדם אשר נקלע לסכסוך כזה או אחר, אי הסכמתו וריבים כאלה או אחרים אשר בית המשפט הנכבד הוא המקום להכריע בהם, הקלטותהקלטות וידאו ושיחות טלפוניות משפיעים על בית המשפט. אם לבית המשפט מוגשת הוכחה חותכת בעניין כזה או אחר אז בית המשפט נוטה לאמץ את הוכחה זו,

היות ועם מלה שנאמרה אי אפשר להתווכח, היא פשוט נאמרה, ומוקלטת. אך, יחד עם זאת, הטכנולוגיה הזמינה כיום לכל אחד ואחת מאתנו מאפשרת לשנות הקלטות בהינף עכבר. קובץ פשוט ורגיל אפשר לשנות לו את הערוצים, להוסיף איש בשיחה, להוריד איש מהשיחה, לשנות את קולו לקול אשה או להגביר את הבס, להנמיך את הקול להגביר את הקול ולעשות בעצם מה שעולה על רוחנו.

איש אשר מגיש הקלטה לבית משפט מסוגל בתיאוריה לשנות את ההקלטה ולהפוך אותה על פיה כך שאם בהקלטה הוא יצא אשם הוא יעשה הכל בכדי שיצא זכאי במשפט.

A male spy listens and records conversations on a reel-to-reel tape recorder

תכונות

המעבדה הדיגיטלית שלי הנה בראש ובראשונה לויאלית לאמת.

אנו מבצעים בדיקת אותנטיות הקלטה ואין אנו מחוייבים לאף אחד מהצדדים אשר הגישו לנו את ההקלטה, אף על פי ולמרות שהם אלה המשלמים לנו.

אנו מבצעים בדיקה ושמים דגש על התכונות הבאות:

בדיקת מקוריות השיחה – האם השיחה או קובץ השיחה הנו הקובץ המקורי והראשוני. בדיקת השתלת קטעים או השמטת קטעים בשיחה. השוואת קולות הדוברים מהקלטה הקיימת כמו גם מתוך דגימות קול אשר אנו דורשים מבעלי השיחה.

צריכים הצעת מחיר? העלו את הקבצים באמצעות הטופס

Call Now Button