תמלול

תמלול ופענוח קלטות סתר, שיחות אודיו, שיחות וידאו, עריכה והגהת טקסטים ברמה גבוהה כי גם תביעה של מיליון דולר יכולה ליפול בגלל מלה אחת.

מה זה תמלול ?

במלה אחת, או בכמה מלים, פישוט המלה הוא העברת שיחה קולית למסמך כתוב.

היות ובית המשפט הנכבד הנו מקום קצת עמוס, לעתים עמוס מדי, לשופטים, עורכי דין וכל העוסקים בדין אין את הזמן ואת היכולת לשבת ולהקשיב לשיחה האורכת כשעה בכדי להוציא ממנה משפט אחד חשוב ובדיוק בשביל זה אנו נמצאים פה. אנו מבצעים שמיעה של הקובץ ומקלידים את כל הנאמר במסמך וורד, לכל עמוד ושורה יש מספר וכך הרבה יותר קל להבין את השיחה, לפרוט אותה לפרוטות ולהפנות את בית המשפט למספר עמוד ומספר שורה שבה נכתב את המלה או המשפט הספציפי שעליה נשען התובע.

שלום, הגעתם לאתר תמלול. אתר תמלול קיים משנת 2001 ואני ביצעתי כבר עבודה של של אלפי קלטות והקלטות. אז, בזמנים ההם לא היתה הקלטה דיגיטלית והתמלול בוצעו באמצעות טייפ מיוחד אשר ניתן לשלוט במהירות השמע באמצעות פדאל רגלי. מכשיר זה נקרא דיקטפון. הדיקטפון אמנם עדיין קיים באיזו מגירה שכוחת אל אצלי במשרד אך בהחלט ראוי לכבוד לו זכה. אחרי הכל הוא שימש אותי בשנים של עבודה מאומצת, עשינו כברת דרך ארוכה ימים כלילות בכדי לשרת נאמנה את לקוחותיי אשר נצברו במהלך השנים. בשנים האחרונות,

בעת כניסת מכשירי הקלטה דיגיטליים לשוק, גבר ועלה הצורך בתוכנת תמלול נוחה אשר תסייע למתמלל בביצוע עבודה שוטפת וקלה. יצאו לא מעט תוכנות העוזרות בתמלול ההקלטה, ואשר נעזרות בפדאל מיוחד או בקיצורי מקשים בכדי לשלוט על קצב ההקלדה ומהירות הדיבור. התוכנה הפופולרית ביותר אשר בה אני משתמש שנים וגם עמיתיי למקצוע משתמשים בה היא התוכנה של חברת NCH הנקראית Express Scriber. תוכנה זו הנה תוכנת תמלול מתקדמת ונוחה לשימוש. לאחר התקנתה תקבלו תקופת זמן לבדיקתה ללא תשלום. האופן שבו מבוצעת העבודה הוא פשוט: טען את הקובץ שאותו תרצה לתמלל ולאחר הגדרה זריזה של המקשים אשר ישלטו בקובץ תוכל לפתוח מסמך וורד ולהתחיל לבצע תמלול. מאד נוח, מאד קל. כמובן העבודה היא לא פשוטה אך היא יכולה לשמש אותך מעולה אם אינך צריך להגיש את ההקלטות כראיה לבית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button